Hallitus

Tampereen Teekkarit ry:n valtuusto nimeää vuosittain hallituksen, joka käyttää omaa toimivaltaansa yhdistyksen asioiden hoitamiseen. Hallituksen toimikausi on kalenterivuosi.

Hallituksen tehtävät on:

  • johtaa yhdistyksen toimintaa yhdistyksen sääntöjen ja päätösten mukaan sekä edustaa yhdistystä;
  • huolehtia yhdistyksen taloudesta ja hallinnosta;
  • valmistella yhdistyksen kokouksissa käsiteltävät asiat;
  • laatia yhdistyksen toimintasuunnitelma ja -kertomus sekä talousarvio ja tilinpäätös;
  • valita tarvittavat toimihenkilöt ja työryhmät ja valvoa niiden toimintaa
  • tiedottaa jäsenjärjestöille hallituksen ja yhdistyksen kokousten päätöksistä.

Hallitukseen vuonna 2019 kuuluvat:

Koko hallituksen tavoittaa osoitteesta hallitus@tampereenteekkarit.fi


Puheenjohtaja

  • Mikko Koivula
  • puheenjohtaja@tampereenteekkarit.fi

Talousmestari

  • Valtteri "Jallux" Yli-Karro
  • talousmestari@tampereenteekkarit.fi

Järjestömestari

  • Aleksi Jokela
  • jarjestomestari@tampereenteekkarit.fi

Fuksimestari

  • Valtteri "Bottas" Seppälä
  • fuksimestari@tampereenteekkarit.fi

Teekkarimestari

  • Julius Haapakoski
  • teekkarimestari@tampereenteekkarit.fi

Kulttuurimestari

  • Riina Ulkuniemi
  • kulttuurimestari@tampereenteekkarit.fi

Viestintämestari

  • Nella Rajala
  • viestintamestari@tampereenteekkarit.fi

Yritysmestari

  • Noora Raitanen
  • yritysmestari@tampereenteekkarit.fi

Työntekijät:


Saunamestari

  • Erik Erola
  • saunamestari@tampereenteekkarit.fi
Kuvat: Jan Heikkilä, TT-kamerat

Aikaisemmat hallitukset:

Väliaikainen hallitus (syksy 2018)
  • Riina Ulkuniemi (Hiukkanen) puheenjohtaja
  • Adam Zeidan (Skilta) sihteeri
  • Joel Hakulinen (Skilta)
  • Nella Rajala (TamArk)
  • Valtteri Yli-Karro (TiTe)